فروشگاه فرش و صنایع دستی قالینگ فعالیت خود را در سال 90 با هدف آموزش در زمینه فرش آغاز نمود و در سال 92 با همت مجموعه فرش قالینگ در زمینه کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار و دانش آموختگان هنر وارد فاز جدیدی از فعالیت شد و در سال 93 موفق به دریافت تندیس جوان ترین کارآفرین استان تهران شد.

به لطف خداوند و با عنایت به فعالیت بی وقفه مجموعه فرش قالینگ در سال 94 فروشگاه فرش و صنایع دستی قالینگ در شهرستان شهریار افتتاح شد. حوزه فعالیت مجموعه قالینگ فرش و صنایع دستی از ابتدا تا انتهای تولید و فروش میباشد که شامل تامین مصالح اولیه فرش و صنایع دستی، آموزش، مشاوره و خدمات تکمیلی در همه زمینه ها است.

نام فروشگاه

ریشه کلمه قالی را محرف قالینگ Qalıñ ، قالینغو Qalıñu می دانند؛ در ترکی قدیم و در فرهنگ اقوام باستانی ترک قالینگ Qalıñ به معنی پیشینه مهریه و کابین و یا جهیزیه ای بود که داماد به عروس خود هدیه ( آرماغانArmağan ) می کرد. این هدیه ها جزء اشیائی بودند که در خانه عروس باقی میماندند ( آغیرلیق Ağırlıq ). با مرور زمان و با تحدید معنی، از قالینگ مشخصا فرشهائی که هنگام ازدواج یک دختر به همراه او باقی خواهند ماند درک شده است. امروز نیز در میان ملل ترک از قالین همین معنی مستفاد میشود.

هدف از راه اندازی وب سایت قالینگ

هدف از راه اندازی وب سایت قالینگ در حوزه فرش و صنایع دستی توسعه ی هنر غنی ایرانی و کمک به کارآفرینی صنوف قالیباف میباشد. قالینگ همواره در تلاش بوده تا حمایت خود را از زنان و مردان سرپرست خانوار و دانش آموختگان هنر ادامه دهد، این امر موجب شد تا در کسب و کار اینترنتی هم از آن غافل نشده و تمام توان خود را در این عرصه بکار گیرد و جدیدترین طرح های فرش و صنایع دستی روز را با اطلاعات کاملا شفاف و واقعی و امکان مشاهده و مقایسه محصولات در اختیار عموم قرار دهد.

ما سعی بر این داریم تا با برآوردن خواسته ها و انتظارات برای تمامی اقشار جامعه بلاخص گروه های هدف مجموعه قالینگ خریدی لذت بخش، ایمن و مناسب با سلایق مختلف را برای مشتری فراهم آوریم.